Bireysel Terapi

Bireysel psikoterapi seansları ile kendinizi güvenle ifade edebileceğiniz bir alan edinin. Duygularınızı yeniden ele alın ve psikolojik sorunlarınızın altında yatan nedeni keşfedin. Psikolojik sorunlarınızla başa çıkma mekanizmaları geliştirerek sorunlarınızı geride bırakın.

Samsun Bireysel Terapi
0+
Memnun Danışan
0+
5 Yıldızlı Değerlendirme
0+
Terapi Hizmeti
0 ★★★★★
Danışan Yorumu Ortalaması
Bireysel Psikoterapi

Samsun Bireysel Terapi

Yaygın olarak konuşma terapisi veya psikolojik danışmanlık olarak da bilinen bireysel psikoterapi; psikolog, terapist veya danışman gibi eğitimli bir profesyonelle birebir gerçekleştireceğiniz zihinsel sağlık görüşmeleridir. Duygusal ve zihinsel sağlıkla ilgili endişelerinizi görüşebileceğiniz ve olumlu değişime yönelik çalışma sürdürebileceğiniz, gizliliğin öncelikli olduğu bir alandır.

Bireysel Terapi kimler içindir?

Odaklanma

Yeme Bozukluğu

Endişe

Depresyon

Stres

Travma

İlişki Sorunları

Kendine Güven

Bağımlılık ve daha fazlası

Samsun Yetişkin Terapisi

Günlük hayatta atlatmakta güçlük çektiğiniz durumlar meydana geldiğinde veya sıkıntılarla mücadele etmekte zorlandığınızda bir profesyonelden yetişkin terapisi almak iyi bir çözümdür. Psikoterapi seansları sayesinde sıkıntılarla mücadele edebilecek çözüm yöntemleri geliştirir ve hedeflerinizi gerçekleştirmek için yol haritası oluşturursunuz.

Samsun Psikolog Cem Batuhan AKINCIOĞLU, uyguladığı bireysel & yetişkin psikoterapi seansları ile danışanlarına, günlük hayatta başa çıkmakta zorlandıkları konularda çözüm mekanizmaları geliştirmeleri için yardımcı olmaktadır.

Samsun Zirve Psikoloji’de gerçekleştirilen tüm bireysel terapi seansları, psikoterapinin gizlilik etik ilkelerine bağlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Terapi süreci nasıl ilerler?

Samsun Psikolog’dan bir terapi almaya başlamadan önce süreci size basitçe anlatalım.

Uzman Psikolog Cem Batuhan AKINCIOĞLU

Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Terapötik Kartlar, WISC-R, Bellek ve Hafıza testleri, MMPI, Hipnoz uygulamaları ve EMDR terapi eğitimlerini tamamlayarak üniversite onaylı ”uygulayıcı” sertifikalarına sahiptir.

Danışan memnuniyeti

Geniş uzmanlık alanı

Deneyimli özgeçmiş

Bireysel Terapi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Terapi, duygusal zorluklarla mücadele eden herkese fayda sağlayabilir. Aşağıdakilerle mücadele ediyorsanız:

  • Zor duygular (kaygı, üzüntü, öfke)
  • Olumsuz düşünce kalıpları
  • Sağlıksız davranışlar
  • İlişki sorunları
  • Stres Yönetimi
  • Travma
  • Veya sadece kişisel gelişim arayışındasınız
    Terapi, bu endişeleri keşfetmek ve daha sağlıklı bir yaşam için araçlar geliştirmek için güvenli bir alan sağlayabilir.
Belirtiler duygusal (bunalmış hissetme, umutsuzluk), davranışsal (uyku veya iştahta değişiklikler) veya fiziksel (sürekli baş ağrıları, yorgunluk) olabilir. Bu sorunlar günlük yaşamınızı sekteye uğratıyorsa terapi faydalı olabilir.
Oturumlar genellikle deneyimleriniz, düşünceleriniz ve duygularınız hakkında konuşmayı içerir. Terapist aktif olarak dinler, sorular sorar ve kendinizi keşfetmeniz için size rehberlik eder.
Süre hedeflerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Bazı insanlar kısa süreli (birkaç ay) terapiden faydalanırken, diğerleri daha uzun süreli çalışmayı tercih ederler.
Bir psikolog seçmeden önce mutlaka danışan yorumlarını inceleyin. Samsun Psikolog Cem Batuhan AKINCIOĞLU, danışanlarından edindiği yüzlerce olumlu değerlendirme ile güvenilirliği ve danışan memnuniyetini ispatlamıştır.
Nitelikli, deneyimli ve endişelerinizle ilgili alanlarda uzmanlaşmış birini arayın. Açılacak kadar rahat ve güvende hissetmek de çok önemlidir. Samsun Uzman Psikolojik Danışman Cem Batuhan AKINCIOĞLU‘nun özgeçmişini inceleyerek uzmanlıklarına göz atabilirsiniz.
Evet, bazı istisnalar dışında (kendini veya başkalarını tehlikeye sokma, mahkeme kararları). Terapistler gizliliğinizi korumak için etik kurallara tabidir.
Terapi ortak bir çabadır. Terapistinize karşı açık ve dürüst olun. Bir bağlantı hissetmiyorsanız başka bir terapisti denemeyi düşünün.

Bireysel Terapi Blog

Samsun Psikolog olarak bireysel terapi hakkında merak edebileceğiniz yazıları bir araya getirdik. Şimdi okumaya başlayarak bireysel terapi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını keşfedin.

Samsun Bireysel Terapi

Hello world!

Test içeriğiTest içeriğiTest içeriğiTest içeriğiTest…

Hala merak ettiğiniz sorular mı var?

Şimdi Samsun Psikolog ile ücretsiz iletişime geçin ve terapi süreci hakkında merak ettiğiniz soruları bize sorun. İletişim sayfamızdaki form alanını doldurun, sizinle tercih ettiğiniz iletişim yöntemini kullanarak sorunuzun yanıtını paylaşalım.